Директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської обласної державної адміністрації Олег Вівсянник взяв участь у відкритті на базі Центральної міської лікарні Рівного Простору турботи про ветеранів та ветеранок.
Новий осередок створено для того, щоб ветерани, ветеранки та члени їхніх родин могли отримувати необхідний немедичний супровід безпосередньо під час лікування та реабілітації. Простір працюватиме за принципом «єдиного вікна», що дозволить зробити доступ до соціальних, юридичних, психологічних та інших послуг максимально простим і зрозумілим.
Участь у відкритті також взяли міністр у справах ветеранів України Віталій Кім, його заступник Руслан Приходько, голова Рівненської ОВА Олександр Коваль, в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян, керівник проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U) Олексій Яременко, представники обласної та міської влади, медичної спільноти, ветерани та фахівчиня із супроводу Ірина Поспєхова.
Олег Вівсянник наголосив на важливості розвитку системи комплексної допомоги ветеранам безпосередньо у закладах охорони здоров’я.
«Ветеран має отримувати не лише якісну медичну допомогу, а й комплексний супровід на всіх етапах лікування та реабілітації. Саме тому створення таких просторів є важливим кроком до формування зручної та доступної системи підтримки ветеранів і їхніх родин. Завдання медичної системи — бути поруч із людиною не лише під час лікування, а й допомагати їй повертатися до повноцінного життя», — зазначив Олег Вівсянник.
За його словами, інтеграція Простору турботи в інфраструктуру лікарні дає можливість поєднати медичну допомогу, реабілітацію, психологічну підтримку та соціальний супровід.
Простір функціонує у взаємодії з реабілітаційним відділенням та Центром ментального здоров’я лікарні. Тут ветерани, ветеранки та члени їхніх родин зможуть отримати:
Для забезпечення належних умов Простір обладнано кімнатою індивідуального супроводу, кімнатою емоційного відновлення та інклюзивним санвузлом.
Важливою складовою роботи стане діяльність фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Фахівчиня Ірина Поспєхова пройшла сертифіковане навчання тривалістю 150 годин. Крім того, за участю 26 фахівців проведено фасилітаційну сесію, під час якої напрацьовано чіткий маршрут роботи фахівця із супроводу.
Таким чином, ветеран або член його родини зможе отримати необхідну інформацію та допомогу в одному місці, не витрачаючи час на пошук різних установ і служб.
Рівненщина послідовно розвиває систему підтримки ветеранів та їхніх родин. Відкриття Простору турботи у Центральній міській лікарні Рівного стало ще одним кроком у напрямку створення доступного та комплексного середовища, де медична допомога поєднується із соціальним, психологічним та інформаційним супроводом.
Мережа таких просторів в Україні розширюється. У межах проєкту Rehab4U осередки вже облаштовані у Вінницькій обласній клінічній лікарні імені М. І. Пирогова, Всеукраїнському лікувально-реабілітаційному центрі «Циблі», Вараській багатопрофільній лікарні, Надвірнянській центральній районній лікарні, Київській міській лікарні №12, Центральній міській лікарні Рівного та Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни.
Проєкт «Простори турботи про ветеранів та ветеранок» реалізується Міністерством у справах ветеранів України та Міністерством охорони здоров’я України в межах грантової підтримки проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U), який впроваджується організацією Momentum Wheels for Humanity Ukraine за підтримки Уряду США.
Створення Простору турботи у Рівному — це про доступність, повагу та увагу до тих, хто захищав Україну.