Без високопрофесійних кадрів ми жодним чином не зможемо надавати медичну допомогу. З реформуванням галузі питання медичних кадрів постає надзвичайно гостро. Оскільки Рівненщина – тилова область і до нас скеровують пацієнтів із зони бойових дій, ВПО. Тому збільшення лікарських кадрів у пріоритеті.
Про це в теле – та радіоетері розповів директор Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА Олег Вівсянник.
У МОЗ України мають різні підходи аби забезпечити охорону здоров’я медичними кадрами. Працює Єдиний вебпорталу вакансій у сфері охорони здоров’я medvacancy.moz.gov.ua. Можна розміщувати оголошення про вакансії у медзакладах, шукати роботу тощо. Уже внесено дані про понад 5 300 посад для інтернів по всій Україні. Зазначу, що всі лікувальні заклади області вносять туди вакансії. Зараз на порталі лише від Рівненщини є 132 вакансії.
Цього року запрацювала Електронна система рейтингового розподілу до інтернатури. Вона інтегрована з Порталом вакансій. Заклади вищої освіти вносять дані про успішність випускників. У системі - автоматизований рейтинговий розподіл в інтернатуру. Випускник-медик вперше може обрати місце роботи в межах країни.
Національна служба здоров'я укладає з лікарнею контракт, коли та відповідає вимогам і кількості медичного персоналу.
НСЗУ має вимоги щодо пакету послуг і ключова з них – забезпечення кадрами. Вперше в області виникла проблема із забезпеченням анестезіологами, оскільки вимоги до наявності таких спеціалістів є у кожному пакеті медпослуг.
“Ми розширили надання меддопомоги по кардіонапряму. Неодноразово анонсували відкриття реперфузійних центрів, як от у Дубенській та Сарненській міських лікарнях. Отже, тепер необхідні інтервенційні кардіологи. Значить займатимемося підготовкою та перепідготовкою їх.
Постало питання з нейрохірургами. Ми мали одне таке відділення на базі РЦМЛ,наразі аби розширити цю послугу, треба ще таких спеціалістів.
Вимога часу – збільшити кількість хірургів. Їх треба як у цивільних ЗОЗ, так і на передовій,”- зауважив очільник Департаменту.
Наразі спостерігається дефіцит кадрів і на первинці.
“Спілкувався із керівником Володимирецької лікарні, котрий розповів, що ще 4 роки тому у нього була черга на вакансії молодших медпрацівників. За 4 роки жодної заяви на прийняття на роботу не було. Однак ми справляємося із такими викликами. Це завдяки роботі Рівненської медакадемії та релокованого ЛДМУ,-” розповів Олег Вівсянник.
Повний обсяг медичної допомоги досягається завдяки перепідготовці та залученню нових кадрів. Відбувається ефективна робота з головами територіальних громад аби створити комфортні побутові умови та сприятливі умови для роботи.
АЛЛА СИЩУК