РОЗШИРЕНО МЕРЕЖУ ЛПЗ НА РІВНЕНЩИНІ, ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ РЕАБІЛІТАЦІЮ

None

Станом на 1 квітня 2025 року в Рівненській області значно розширено мережу медичних закладів, які надають реабілітаційну допомогу населенню. Сьогодні 23 медичні установи, з яких 22 — комунальної форми власності, а одна — приватна, де забезпечують реабілітаційні послуги дорослим і дітям. Для порівняння: у 2024 році таких закладів було 20.

 

Системно розвивається як амбулаторна, так і стаціонарна реабілітація. У 2025 році 20 закладів надають допомогу в амбулаторних умовах (на 4 більше, ніж торік), а 15 — у стаціонарних (зростання на 3 заклади). Значну увагу приділено і найменшим пацієнтам: 6 закладів області надають допомогу за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

 

Посилання на мапу закладів охорони здоров’я де надаються реабілітаційні послуги:

https://surl.lu/psvhax

 

За перший квартал 2025 року реабілітаційну допомогу вже отримали 3494 особи, з них:

  • в амбулаторних умовах — 1005 осіб (635 дорослих і 370 дітей),
  • у стаціонарі — 2236 осіб (1973 дорослих і 263 дітей),
  • 253 дитини пройшли курс реабілітації у межах пакету для немовлят.

У кожному з 23 закладів сформовано мультидисциплінарні реабілітаційні команди, які об’єднують лікарів, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів, психологів та інших фахівців. Це дозволяє підходити до потреб кожного пацієнта комплексно.

 

Медичні заклади області забезпечують широкий спектр реабілітаційних послуг від опорно-рухового апарату до нейрореабілітації та кардіо-респіраторного відновлення, зокрема:

  • нейрореабілітацію після інсультів, черепно-мозкових травм і захворювань нервової системи;
  • реабілітацію військовослужбовців;
  • кардіо-респіраторну реабілітацію;
  • ортопедо-травматологічну та педіатричну допомогу;
  • реабілітацію дітей із затримкою розвитку;
  • психологічну підтримку;
  • післяопераційне відновлення.

 

У 2025 році медичні заклади області уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на загальну суму 242,9 млн грн. Станом на 10 квітня вже отримано фінансування в розмірі понад 32 млн грн — це 13,2% від планового обсягу.

 

Реабілітація військовослужбовців — пріоритет!

 

Особлива увага — пораненим захисникам. У 13 медзакладах області військовослужбовці проходять стаціонарну реабілітацію, ще у 15 — амбулаторну. За три місяці 2025 року допомогу отримали 1204 військових (у 2024 — 5302).

У смт Клевань триває будівництво сучасного лікувально-реабілітаційного корпусу для ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб на території КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни». Завершення будівництва заплановане до вересня 2025 року.

 

У межах співпраці з ВООЗ та іншими міжнародними організаціями (зокрема шведською «Spinalis») в області працюють фахівці світового рівня з Індії, Німеччини, Канади, Швеції, Австралії. Це дозволяє впроваджувати сучасні підходи до реабілітації та покращувати професійну підготовку місцевих спеціалістів.

 

Реабілітація — це не лише відновлення здоров’я. Це — шлях до гідного та повноцінного життя. Рівненщина продовжує цей шлях — професійно!