"Медицина крізь сторінки часу: скарби національної культури". До 80-річчя Рівненської обласної наукової медичної бібліотеки відкрито виставку в обласному краєзнавчому музеї.
Експозиція виставки представлена понад двома десятками унікальних видань з фондів медичної бібліотеки, що внесені до Державного реєстру національного культурного надбання України.
Книги маловідомі широкому загалу читачів, проте становлять неабияку цінність для дослідників історії медицини та бібліотечної справи.
Тут представлено видання другої половини 19 – го століття як от:
«Клінічні настанови з гомеопатичного лікування хвороб»
Г. Яра;
«Реальна енциклопедія практичної медицини» у 16 томах, 1900 рік. Це ґрунтовне ілюстроване видання, що відображає рівень розвитку медичної науки кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Експозиція виставки доповнена працями видатного хірурга, доктора медичних наук, заслуженого лікаря України Євгена Борового;
Відомого акушер – гінеколога Бориса Квашенко, котрий розпочинав свою медичну діяльність у 30 – их роках минулого століття. Тут представлено його особисті речі як лікаря.
Тут можна побачити проілюстровану розповідь про першого головного лікаря міської лікарні № 1, що знаходилась на вулиці Драгоманова. Її очолював Григорій Клешкань.
Експозиція збагачена тодішніми підручниками з медицини.
Виставку переглянули науковці, студенти медичних закладів Рівненщини. Діятиме вона до 18 травня.
ДОВІДКА : 16 - го Липня 1945 року - офіційно створено Рівненську обласну наукову медичну бібліотеку. Вона розпочала свою роботу в невеликому приміщенні на Соборній. У 2005 році книгозбірня переїхала на вулицю Котляревського, де працює й досі.
Початковий книжковий фонд було сформовано з літератури, отриманої у дарунок від місцевих лікарів.
У 1946 році медичні бібліотеки почали з’являтися при лікарнях і медичних школах у Клесові, Дубні, Острозі, Корці тощо.
АЛЛА СИЩУК