ЗНАНУ У НАРОДІ "ЧОРНОБИЛЬСЬКУ ЛІКАРНЮ" ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ ?!

NoneNone

КП"Рівненський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення” РОР незабаром може змінити назву.

Це може статися після сесії обласної ради."Регіональний центр орфанних захворювань, радіаційного захисту та спеціалізованої допомоги"- така можлива нова назва закладу.

Зміна вивіски чи суті ?

Директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної державної адміністрації Олег Вівсянник та директор Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Олександр Миронець побували у студії Українське радіо Рівне та розповіли про перспективи лікувально – профілактичного закладу.

У Департаменті ЦЗ та ОЗ населення РОДА спільно з керівництвом спеціалізованого диспансеру прийнято рішення відповідно до нормативних документів Кабінету Міністрів України,створити  Регіональний центр орфанних захворювань, радіаційного захисту та спеціалізованої допомоги.

 “Маючи позитивний досвід надання меддопомоги пацієнтам з орфанними захворюваннями, ми масштабуємо цю послугу. Новоспечений Центр так само перебуватиме у комунальній власності. Кількість послуг збільшиться”,- зазначив Олег Вівсянник.

Кілька слів про орфанні захворювання.

Це рідкісні захворювання , які у 95 % випадків є генетично детермінованими. В Україні прийнято вважати орфанними ті захворювання, коли  1 випадок на 2 тисячі жителів.

 Тут важлива діагностика на ранній стадії. З 2022 року  у державі працює розширений неонатальних скринінг , що діагностує 21 захворювання. Це велике досягнення, що дозволяє вчасно розпочати лікування та запобігти ускладненню.  Бо ж якщо не надати вчасно меддопомогу, в організмі людини проходять незворотні зміни. До речі, такі пацієнти потребують особливих умов перебування, харчування, ліків, догляду, фізіотерапевтичних процедур.

“У центрі лікуватимуть ендокринні, нервові хвороби, а також захворювання  рогівки,склери . Також органи травлення, дихання. У нас є навчені терапевти та педіатри, що надають медичну допомогу при муковісцидозі. У майбутньому залучатимемо наших ендокринологів, невропатологів, гастроентерологів та генетика. Знання та вміння дієтолога та дитячих спеціалістів теж будуть у пригоді”,- зазначив Олександр Миронець.

“Адаптуючи заклад до наполегливої роботи, матимемо можливість закуповувати обладнання за кошти обласного бюджету,  доотримувати медичне обладнання за рахунок централізованих поставок МОЗ України. Адже цей заклад матиме особливий статус”,- розповів Олег Вівсянник.

Створивши  Центр орфанних захворювань, що відповідатиме усім законодавчим вимогам Кабінету Міністрів,та після контрактування з НСЗУ, тут додасться низка послуг. Медичну допомогу отримають не лише пацієнти з Рівненщини, а й інших областей.

“Сподіваюсь, заклад розвиватиметься у правильному напрямі і буде включений до переліку референтних центрів з питань рідкісних захворювань МОЗ України. Це буде значний поштовх для надання медичної допомоги населенню,”- розповів Олександр Миронець.

Після переходу на фінансування НСЗУ пацієнт не прив’язаний до конкретного  ЛПЗ, нагадав Олег Вівсянник. НСЗУ фінансує пацієнтів незалежно від місця лікування. Як отримати лікування у Центрі ? Пацієнти можуть звернутися до сімейного лікаря, тобто на первинну ланку і у разі потреби сімейний лікар надасть направлення.

 Алла Сищук