Проаналізувати ситуацію щодо онкологічних захворювань та дати оцінку стану медичної допомоги у закладах охорони здоров’я Рівненського району за минулий рік.
На цьому закцентували увагу члени обласної протиракової експертної комісії, що відбулась під керівництвом заступника начальника управління розвитку медичної допомоги – начальника відділу реформування та первинної медичної допомоги Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА Тетяни Мельник.
На обліку в обласному популяційному канцер – реєстрі перебуває 30573 людини з онкологічним діагнозом - жителів області. З них 243 дитини до сімнадцяти років.
З початку року вперше встановлено діагноз злоякісної пухлинної патології у 3005 жителів Рівненщини.
На обліку у Рівненському районі перебуває 19345 онкопацієнтів, вперше діагноз встановлено у 1805 осіб. Це дещо перевищує показники позаминулого року.
Керівництво комісії наголошувало на необхідності ранньої діагностики. Адже попри воєнний час можливість вчасно та якісно діагностувати хворобу є.
Необхідно активізувати роботу медичних працівників первинної ланки щодо якісного забезпечення протиракової роботи. Раннє скерування пацієнтів з підозрою на пухлинну патологію або з ускладненими передраковими процесами на спеціальне лікування у профільний заклад – обласний протипухлинний центр має стати аксіомою у роботі сімейного лікаря.
Аби зменшити час обстеження онкопацієнтів необхідно забезпечити згідно укладених пакетів медичних гарантій від НСЗУ повноту, обсяг та якість можливих діагностичних обстежень на місцях мінімум за 48 годин до госпіталізації у протипухлинну лікарню.