ЗВІТ
про забезпечення візуального чи тактильного оповіщення осіб з інвалідністю шляхом застосування технічних чи інших допоміжних засобів
У Рівненській області діє Програма реконструкції, удосконалення, розвитку та утримання територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Рівненської області на 2018 – 2024 роки, яка схвалена розпорядженням голови Рівненської ОДА від 18 квітня 2018 року № 240 та затверджена рішення Рівненської обласної ради від 18 травня 2018 року № 939 (зі змінами).
При загрозі/або виникненні надзвичайних ситуацій оповіщення та інформування населення області проводиться через обласну автоматизовану систему централізованого оповіщення, яка має три складові: аналогову ("Сигнал-ВО") та цифрові ("Озон-С", "Вуличне Радіо") та за допомогою Системи Оперативного інформування Загальнодержавної автоматизованої системи централізованого оповіщення.
Також, доведення сигналів оповіщення до населення додатково здійснюється через ТРК Національного суспільного телебачення, яке транслюється на всій території області.
Для забезпечення візуального чи тактильного оповіщення осіб з інвалідністю із слуху Департаментом цивільного захисту та охорони здоров’я населення ОДА організовано цілодобову діяльність оперативно-чергової служби, яка здійснює оперативну взаємодію з оперативними підрозділами в області (правоохоронних органів, ДСНС, екстреної (швидкої) медичної допомоги, Рівненською обласною комунальною аварійно-рятувальною службою на водних об’єктах та іншими). Організовано оперативний обмін інформацією щодо обстрілів, їх наслідків та інших надзвичайних подій в області.
В умовах воєнного стану та надзвичайних ситуаціях у закладах освіти, охорони здоров’я, соціальних та інших закладах, установах, організаціях візуальне або тактильне оповіщення осіб з інвалідністю із слуху забезпечується шляхом застосування різних технічних та інших допоміжних засобів. Зокрема використовуються:
- таблички з написами "Увага, повітряна тривога!";
- розсилка повідомлень на телефони;
- використання жестових рухів для пересування в укриття;
- візуальні знаки та позначки-піктограми, що вказують напрям руху;
- електронне табло та світлові індикатори;
- тактильні таблички.
Про надзвичайні та кризові ситуації персонал та відвідувачі комунальних закладів оповіщаються загальною системою оповіщення, месенджерами мобільного зв’язку, гучномовцями, а у випадку пожежі – пожежною сигналізацією закладів.
Офіційні сайти Рівненської обласної військової адміністрації та районних військових адміністрацій відповідають вимогам цифрової доступності для осіб з інвалідністю. На головних сторінках порталів є спеціальна кнопка для людей з порушенням зору.