Директор Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА Олег Вівсянник взяв участь в етері Українське радіо Рівне.
Мова йшла про оновлений реєстр лікарських засобів і медичних виробів, які входять до урядової програми "Доступні ліки". Тож основні меседжі. 1) Після оновлення реєстру лікарських засобів та медичних виробів для програми реімбурсації: перелік збільшився чи зменшився?
Перелік лікарських засобів та медичних виробів збільшився. Із жовтня 2024 року до програми "Доступні ліки" включено 589 торгових назв лікарських засобів медичних виробів, 208 з них є безоплатними.
2) Чи входили раніше засоби для лікування розладів психіки?
Так, входили, але наразі їх список розширився. А саме, у список наразі входять 110 лікарських засобів від розладів психіки та поведінки.
3) Чи є у переліку лікарські засоби від депресії?
Так, засоби від депресії у переліку ліків є. З жовтня 2021 року до програми “Доступні ліки” додались препарати для лікування психічних захворювань, таких як шизофренія, епілепсія, депресія, ПТСР, афективні та невротичні розлади.
4) Програма "Доступні ліки" покриває 100% вартості?
В межах програми реімбурсації пацієнт може отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою у будь-якій аптеці, яка має договір з Національною службою здоровʼя України.
5) Скільки мешканців Рівненщини користується програмою доступні ліки?
Відповідно інформації висвітленої на сайті НСЗУ, з початку 2024 року по жовтень мешканцями Рівненщини виписано 337,5 тисяч е-рецептів на 578 лікарських засобів. Відповідно відшкодовано 138,06 млн гривень.
Також, із липня 2024 року на Рівненщині запрацювала безкоштовна доставка медикаментів Укрпоштою за програмою “Доступні ліки”. Це стало можливим завдяки контрактування з Національною службою здоров’я України за програмою реімбурсації на безоплатну доставку медпрепаратів. Такою послугою "Укрпошта. Аптека" на Рівненщині впродовж двох місяців вже скористалися 250 осіб. Загалом в області працює по доставці ліків 97 пересувних та 189 стаціонарних відділень з листоношами.
6) Як людина може отримати ліки за програмою "Доступні ліки"?
Ліки, які беруть участь в програмі, видають тільки за електронним рецептом від сімейного лікаря, терапевта чи педіатра через електронну систему охорони здоров’я. Після формування рецепту, на телефон прийде СМС з номером рецепту. Отримати ліки можна в аптеці, яка підписала договір з НСЗУ та має позначку «Тут є доступні ліки». Без декларації скористатися програмою "Доступні ліки" буде неможливо.