- Автобус надано ВООЗ за тісної співпраці
Міністерство охорони здоров'я України та
Рівненська обласна державна адміністрація. Він був переданий на Рівненську область у центр контролю та профілактики хвороб, - зазначила Олена Гандзюк. - Зараз такий компонент як вакцинація населення проводиться в тісній співпраці департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення РОДА та ЦКПХ. Кожен виконує свій функціонал – ми, як охорона здоров’я, надаємо медичну послугу, а в центрі контролю проводять комунікаційну роботу, моніторинг вакцинації, а також буде проводитися зберігання вакцин. У такій тісній співпраці, я думаю, ми зможемо покращити рівень вакцинації та вийти на оптимальні показники, які до речі, вже покращуються. Це убезпечить нас від вакцинокерованих інфекцій, що особливо актуально у військовий час. Адже ризик спалахів нині набагато вищий. А транспорт нам дає можливість добратися і надати послугу у найвіддаленіших куточках нашої області, де на сьогодні транспортне сполучення порушено, а подекуди і відсутнє. Старшим людям, які входять до груп ризику, а це населення віком 60+, обов’язково потрібно вакцинуватися. Їм важко доїхати. Та й з маленькими дітьми тяжко добратися до установи. Тому ще раз наголошую, що такий транспорт надзвичайно важливий у цей час.
- Вакцинація — це не лише про здоров'я та захист від інфекційних хвороб, - зазначає Роман Сафонов. - Кожна гривня, вкладена у профілактику, заощаджує 10 гривень платників податків. Таким чином, зміцнення економіки збільшує обороноздатність країни. Мінімізація втрат людино-годин робить нас сильнішими. Власне, тому вакцинація поряд з іншими превентивними заходами і є одним з пріоритетних завдань для сиcтеми громадського здоров'я регіону.
Про статистику по вакцинації та забезпечення вакцинами розповіла Людмила Країнська.
- Всього на Рівненщині функціонує 130 пунктів вакцинації та 48 мобільних бригад і 1 центр вакцинації на базі Діагностичного центру, - коментує Людмила Михайлівна. - Станом на 11 квітня по області всього проведено 962 354 щеплень. З них 1 доза - 433 018 (48,9% від дорослого населення області), 2 доза - 437 631 (49,4% від дорослого населення області), додаткова - 1 069, бустерна - 82 994 (9,3% від осіб, які вакциновані двома дозами), бустер 2 - 6 754, Комірнаті (діти): 1 доза – 460, Комірнаті (діти) 2 доза – 428. Також особливий акцент – на внутрішньо переміщених особах, уразливих групах населення. В тому числі на людях похилого віку та людях із хронічними захворюваннями. А також усіх, хто проживає у віддалених і важкодоступних районах, - зазначила Людмила Країнська.
Отже, у наш час вакцинація — одне з найбільших досягнень системи охорони здоров’я усіх часів. Щорічно вона зберігає більше трьох мільйонів життів, щодня — близько 10 тисяч, і ще мільйони людей захищає від хвороб та інвалідності. Усім відомий вислів: «Майбутнє медицини за медициною профілактичною». Тому одним із основних і дуже важливих методів специфічної профілактики інфекційних хвороб донині залишається вакцинація.
Наталія АВРАМОВА