Не зупиняймося ! Здаваймо кров!

None

Український центр трансплант-координації від початку осені минулого року ініціював рух «Твоя кров може воювати. Стань донором!».

До нього  долучилися тисячі українців. Тож вдалося збільшити щоденний запас еритроцитарних компонентів крові у декілька разів. А це — можливість нашим медикам надавати необхідну допомогу військовим та цивільним, рятувати тисячі життів.

«З перших днів війни українці демонструють незламність духу і працюють для Перемоги кожен на своєму фронті — медичному, енергетичному, залізничному, волонтерському... Щире і безкорисливе бажання здійснити спільну мрію — вибити окупантів з нашої землі — робить нас сильнішими і наближає цей день. Щодня я бачу приклади людяності й відданості спільній справі. Вдячний співвітчизникам, які знаходять час і можливість зробити начебто просту та водночас вкрай важливу справу — здати кров, тим самим рятуючи життя іншим», — підкреслив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Харківський художник Гамлет Зіньківський закликав українців не переставати донатити кров для Перемоги.

Не зупиняємося!

Щоб бути максимально корисним, знайдіть час і зателефонуйте до центру крові у вашому місті або найближчому до вас.

У центрах крові:

ви  зможете отримати інформацію про нагальні потреби у донорах і певних групах крові,

якщо на момент дзвінка не буде необхідності здавати кров невідкладно, вам запропонують зробити це іншого дня, у визначений час,

вас можуть занести у базу донорів, аби зв'язатися з вами за першої потреби,

якщо ви живете далеко від центру крові, ви можете дізнатися, коли виїзна бригада, яка проводить забір крові, працюватиме саме у вашому регіоні.

Оновлений список телефонів центрів крові у всіх регіонах є за посиланням.

Також ви можете внести свої дані в онлайн-реєстри донорів. Швидко і просто:   https://www.donor.ua

  та https://helsi.me/

 

Детальніше про відповідальне  донорство, його важливість під час війни, а також відповіді на питання, які можуть виникати під час підготовки до здачі крові і після, зібрані на сторінці за посиланням https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/

За матеріалами МОЗ

  Автор фото  Гамлет Зіньківський