Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко побував на Рівненщині

NoneNoneNone

На Рівненщині з робочим візитом побував Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

 

Він ознайомився з роботою КНП  «Зарічненська багатопрофільна лікарня». Зокрема,  хірургічним відділенням, рентген-кабінетом, лабораторіями тощо. Посадовець також поспілкувався з керівниками закладів первинної та вторинної ланки.  До слова, медзаклад контрактований з НСЗУ у цьому році за десятьма пакетами .

Загалом з початку року  по вересень за надання первинної та спеціалізованої меддопомоги держава профінансувала заклад на понад 50 млн. грн.

Варто зазначити, що Зарічне розташоване аж за 180 км від Рівного на півночі області.

«Стратегічний підхід, спрямований на розвиток закладу, вміння планувати та приймати управлінські рішення за підтримки держави роблять можливим належне функціонування і забезпечення лікарень навіть у віддалених населених пунктах», – наголосив Віктор Ляшко. – Водночас з урахуванням географічного розташування деяких населених пунктів у зоні обслуговування лікарні, стану автомобільних доріг, нового адміністративного поділу області для таких лікарень повинно бути визначене окреме місце в спроможній мережі госпітального округу. Подальший розвиток цього закладу в частині покращення певної матеріально-технічної бази та доукомплектування кадрами дозволить закрити і питання доступності людям медичної допомоги у разі інсультів та забезпечить раннє виявлення онкологічних хвороб».

Перший заступник голови РОДА, куратор медицини Рівненщини Сергій Подолін зауважив, що пліч-о-пліч з місцевими лікарями трудяться  колеги з Луганщини. Тут у  медичному закладі   жителям надають консультативну допомогу лікарі з  Луганського обласного онкологічного центру.  Луганський онкоцентр, як відомо, був релокований на Рівненщину влітку цього року.

«Питання доступності  медичних послуг – основна мета реформ МОЗ. Працюємо над забезпеченням фахового кадрового потенціалу, аби не тільки покращити надання медичної допомоги, а й вчасно виявити та діагностувати хворобу. Також вносимо зміни у стратегію  та спроможну мережу. Миттєво перелаштовуємося під нові виклики, зокрема воєнні та логістичні», - підсумував перший заступник голови РОДА Сергій Подолін.

У робочій зустрічі взяли участь директор Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА Олег Вівсянник та заступник директора Департаменту  Олена Гандзюк.