Стартував 5-ий етап вакцинації в області та Україні

NoneNoneNoneNoneNoneNone

Стартував !

 П’ятий етап  вакцинації населення проти COVID-19 на Рівненщині відкрито. Тепер в області , як і у всій державі щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. Про це оголосила сьогодні під час презентації Центру вакцинації населення у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім.В.Поліщука  координаторка з вакцинації населення в області , начальник управління розвитку медичної допомоги Департаменту ЦЗ та ОЗ РОДА Олена Гандзюк . “Тут  дуже зручне місце розташування, є територія для очікування, є місце для тих, за ким спостерігаємо після вакцинації, є кілька виходів, це зручна локація”,- зауважила Олена Гандзюк. Тож Центри вакцинації працюватимуть 7 днів на тиждень з 9 до 17 години. Такий графік роботи буде у всіх Центрах вакцинації населення – у Рівному, Сарнах, Вараші та Дубно. За результатами селекторної наради Офісу Президента є  розпорядження  про те, що Центри вакцинації працюють 7 днів на тиждень, відкриті у всіх райцентрах та містах, де більше 100 тис. населення. Відповідно на Рівненщині це 5 центрів. Головам ТГ та ОМС дана вказівка підвозити  бажаючих людей до ЦВ з віддалених районів.

Записатися на щеплення можна у Центрах  вакцинації , у сімейного лікаря. “Працює попередній запис та жива черга.  Взагалі будь – які обмеження знімаються.  Пріоритети у самій черзі такі : якщо це люди похилого віку, жінка з дитиною, тощо, то  таких людей приймаємо у першу чергу. Молодші люди чекають ,-“зауважила Олена Гандзюк.

 Якщо немає декларації  із сімейним лікарем, то необхідно прийти із паспортом.  Якщо є декларація, тоді можна щепитися без документів. Наразі у центрах використовують вакцину Pfizer, однак , за словами Олени Гандзюк, в область надійшло 55 тис. доз вакцини  Moderna. Поки нею щеплюють представників організованих колективів, але є сподівання, що цю вакцину застосовуватимуть в Центрах вакцинації. Наразі у Департаменті ЦЗ та ОЗ РОДА очікують розпорядження МОЗ.

Окрім того, взято на жорсткий контроль роботу 122  пунктів щеплення.  На Рівненщині  ці пункти дістались навіть глибинки.  Головне - це забезпечення вакциною, постійно відчинені двері пунктів, аби у людей було відчуття, що вони можуть щепитися у зручний для себе час, акцентувала Олена Гандзюк.  Головні засади вакцинації – це добровільність та безкоштовність.

Наразі в області вакциновано від старту кампанії 104 525 осіб.