Департамент цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської обласної держадміністрації

Майже 30 лікарень області протестовано на видачу електронних лікарняних

None

Майже три десятка  медичних закладів первинної, вторинної  (спеціалізованої) та третинної  (високоспеціалізованої) медичної допомоги можуть видавати електронні листки непрацездатності в області. Зокрема, це лікарі первинної ланки у Рівненському, Березнівському, Гощанському, Бабинському, Вараському та Сарненському районах. Також КП "Рівненський обласний клінічний лікувально-діагностичний центр імені Віктора Поліщука" РОР, КП "Обласний перинатальний центр", КП "Рівненська обласна клінічна лікарня" РОР, КНП "Гощанська ЦРЛ", КП "Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер" РОР тощо. Саме у цих лікувально – профілактичних закладах протестована медична інформаційна система на роботу відповідного функціоналу.

Упродовж літа  передбачено перехідний період впровадження електронних лікарняних (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01 червня 2021 року № 1066 «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» (далі – наказ МОЗ № 1066). Це означатиме, що упродовж  цього періоду медичні заклади будуть формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати листки непрацездатності, повідомляють на сайті МОЗ  України. Рішення про вид документу, який видається пацієнту для підтвердження його факту тимчасової непрацездатності приймає лікар, відповідно до вимог МОЗ.

Як повідомляють у МОЗ, тоді, ймовірно, на початок осені пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).